card
TCI/MOC Asia Conference 2022

The TCI and the MOC Asian Chapters join forces again for this year’s Asian Conference. We will look at new experiences from around the Asian Region on successful collaboration, as enterprises, clusters and countries begin to rebuild their resilience from the global disruptions caused by Covid-19 pandemic, geo-political conflicts, climate change and other impacts.

МУИС-ийн Эдийн засгийн хөтөлбөр

Дэлгэрэнгүй
Greetings on the 60th anniversary of the Establishment of the Economic Institute

Sixty years ago on this day, the Central Committee of the MPRP and the Council of Ministers issued a joint resolution to establish the Economic Institute under the Academy of Sciences and the State Planning Commission with three departments: industry, agriculture, and national economic planning.

Дэлгэрэнгүй
Эдийн засгийн хүрээлэнгийн 60 жилийн ой тохиож байна.

Тэртээх 60 жилийн өмнөх энэ өдөр бол Эдийн засгийн хүрээлэнг Шинжлэх Ухааны Академи, Улсын Төлөвлөгөөний комиссын дэргэд үйлдвэр, хөдөө аж ахуй, улс ардын аж ахуйн төлөвлөгөөжүүлэлт гэсэн гурван тасагтайгаар байгуулах МАХН-ын Төв Хороо болон Сайд нарын Зөвлөлийн хамтарсан тогтоол гарч байсан түүхт өдөр.

Оюутолгойн ордын гүний уурхайн нээлт /2022.02.07/

Оюутолгойн ордын гүний уурхайн нээлт. Эх сурвалж #MNB

Business Opportunities in Mongolia for U.S. Companies Online Webinar

Business Opportunities in Mongolia for U.S. Companies Online Webinar 2021.07.22

Дэлгэрэнгүй
КОВИД-19 ЦАР ТАХЛЫН ҮЕД ОЮУ ТОЛГОЙН МОНГОЛ УЛСЫН НИЙГЭМ, ЭДИЙН ЗАСАГТ ҮЗҮҮЛСЭН НӨЛӨӨ ВЕБИНАР

МУИС-ийн Эдийн засгийн хүрээлэнгийн 2021 онд хийсэн “КОВИД-19 ЦАР ТАХЛЫН ҮЕД ОЮУ ТОЛГОЙН МОНГОЛ УЛСЫН НИЙГЭМ ЭДИЙН ЗАСАГТ ҮЗҮҮЛСЭН НӨЛӨӨ” судалгааны тайланг танилцууллаа.

Дэлгэрэнгүй
Гадаадын хөрөнгө оруулалтын үр өгөөж сэдвээр Эдийн засгийн хүрээлэнгийн захирал Х.Цэвэлмаа ярилцлаа.

Эдийн засгийн хүрээлэнгийн захирал Х.Цэвэлмаа, профессор Ч.Хашчулуун нар Eagle News-ийн Нэг сэдвээр: Гадаадын хөрөнгө оруулалтын үр өгөөж сэдвээр хэлэлцүүлэгт оролцлоо.

Монголын хөгжил подкаст #4 Д.Намсрай

Монголын хөгжил подкаст #3 С.Лхагва

Монголын хөгжил подкаст #2 Л.Дондог

Монголын хөгжил подкаст 1. Жарны замнал

Дэлгэрэнгүй

“Байгалийн нөөц ашигласны төлбөрийн тухай хуулийн хэрэгжилтийн өнөөгийн байдал, сайжруулах санал” сэдэвт судалгааны ажлыг хэлэлцүүлнэ.